11858 teknik destek

Popüler video konferans uygulaması Zoom Meetings, uzaktan çalışmaya yaygın olarak geçişle birlikte geçtiğimiz aylarda öne çıktı.

Öncelikle işletmeler tarafından uzaktaki veya uluslararası meslektaşları ve müşterilerle toplantılar düzenlemek için kullanılır – temel sürüm de tamamen ücretsizdir.

Bulut video konferans, kullanım kolaylığı, yüksek kaliteli HD video ve ses ve metin sohbeti ve ekran paylaşımı gibi işbirliği olanaklarıyla ünlüdür. Katılımcılar, uygulamada oturum açmadan da bir Zoom toplantısına katılabilir, ancak bir video konferans düzenlemek için bir hesap açmaları gerekir.

Premium sürümler, 1.000’e kadar katılımcıyla Zoom toplantılarını, çağrı kaydını, sınırsız telefon görüşmelerini ve daha fazlasını destekler.

Birçoğumuzu zorlayan süregelen salgınla, Zoom video konferansı aynı zamanda arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalmanın yeni bir yolu haline geldi.

Zoom uygulaması, Windows, macOS, Android ve iOS dahil tüm büyük masaüstü ve mobil işletim sistemlerinde mevcuttur.

Ücretsiz Zoom mu, ücretli mi?

Zoom, onu kullanmak isteyen herkes için ücretsiz olarak kullanılabilir ve temel ücretsiz sürüm çoğu insanın ihtiyaç duyacağı tüm olanakları sunar. Ancak, her şeyde olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız, çünkü ücretsiz sürümün sınırlamaları vardır.

11858 teknik destek

Free Zoom, toplantının 40 dakikadan uzun sürmemesi koşuluyla 100 katılımcıya kadar video konferans sunar ve bu noktada katılımcıların konferanstan çıkarılması sağlanır. Yine de tekrar arama zahmetine aldırmazsanız, ev sahibi başka bir arama başlatabilir.

Ayrıca sınırsız bire bir toplantı, ekran paylaşımı, sohbet, sanal arka planlar, beyaz tahta ve daha fazlasını destekler.

Bu arada ücretli sürüm, grup video konferansları için zaman sınırlarını etkili bir şekilde kaldırır (sınırı 24 saate çıkarır) ve ayrıca toplantı sahibinin toplantıları buluta veya cihaz üzerindeki depolamaya kaydetmesine ve tekrar toplantıları planlamasına olanak tanır.  .

11858 teknik destek

Mobil veya masaüstü için?

Tüm Zoom toplantılarının eşit olmadığı unutulmamalıdır – masaüstü sürümü, mobil cihazlarda kullanılamayan bir dizi özellik ile donatılmıştır.

Mobil cihazlarda video konferansın en belirgin dezavantajının ötesinde – nispeten küçük ekran – iOS ve Android için Zoom, sohbet ve ekran paylaşım olanaklarının sulandırılmış ve daha az sezgisel sürümlerini içerir.

Mobil sürüm aynı zamanda yalnızca dört katılımcının ekranda görünmesine izin verir (galeri modunda masaüstünde maksimum 49’un aksine) ve karmaşık grafikler ve belgeler sunmak, küçük ekran tarafından zorlaştırılır.

Zoom’un iOS ve Android sürümlerinin biraz farklı olduğunu da belirtmek gerekir. Örneğin Android için Zoom, herkesin en sevdiği sanal arka plan özelliğini desteklemiyor – üzgünüm Android hayranları.

Meslektaşlarla büyük ölçekli iş toplantıları veya birden fazla arkadaşla yapılan görüşmeler için masaüstü için Zoom tek mantıklı seçimdir.

Alternatifleri

Zoom kelimesi bazıları tarafından video konferans için bir kelime olarak kullanılırken, piyasada büyük markaya rakip olabilecek birçok Zoom alternatifi vardır.

Aşağıda, en iyi video konferans hizmetlerini arayan işletmeler için eşit derecede iyi bir seçim yapan Zoom’a birkaç alternatif verilmiştir:

11858 teknik destek

– Microsoft Teams
– 
Google Hangouts
– 
RingCentral
– 
Skype Kurumsal
– 
Cisco WebEx

11858 teknik destek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz