Whereby kullanımı
11858 teknik destek

Whereby, kullanımı çok kolay olan görüntülü toplantılar için ücretsiz bir platformdur. İşte Whereby’yi kullanmak için adım adım bir kılavuz.

Lütfen kullanıcı testini gerçekleştirmek için hangi cihazın kullanıldığına dikkat edin (bilgisayar, akıllı telefon vb.). Bu bilgiyi onay e-postanızda bulacaksınız. Toplantı başlamadan önce her şeyin ayarlandığından emin olun. Bu çok kolay olmasına rağmen, ilk kez yaptığınızda birkaç dakika sürebilir. Lütfen bunun için yeterince zaman tanıyın.

WHEREBY TOPLANTISINA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

  1. Onay e-postanızdaki Whereby bağlantısına tıklayın. Örneğin, bu şu olabilir: https://whereby.com/example.
  2. Daha sonra adınızı girmeniz istenecektir. Bu isim altında sohbet odasında görüneceksiniz. Ardından “Devam Et” i tıklayın.

TEST ÇAĞRISI

  1. Adınızı onayladıktan sonra, Whereby’nin kameranıza ve mikrofonunuza erişmesine izin vermelisiniz . Açıktır ki, bu sadece görüşmenin süresi için geçerlidir. Bunu yapmak için “İzin iste” yi tıklayın
  2. Tarayıcınızda görünen açılır pencerede “İzin Ver” e tıklayın.

11858 teknik destek

BİR ÇAĞRI NASIL BAŞLATILIR

  1. Erişim izni verdikten sonra, kendinizi ekranda göreceksiniz, ancak ilgili kişi sizi henüz görmeyecek. Hazır olduğunuzda, “tıklayabilir ” veya “ toplantı Katıl video görüşmesine katılmak için”. Şu anda test koordinatörü ile görüşme aşamasındasınız!

EKRAN PAYLAŞIMI

Bu nedir ve nasıl çalışır?

11858 teknik destek

Çoğu test sizden ekranınızı paylaşmanızı isteyecektir. Bu bilgiyi onay e-postanızda bulacaksınız. Test koordinatörü size sohbet yoluyla bir ürün prototipi açabileceğiniz bir bağlantı gönderecektir. Ekranınız paylaşıldığında, iletişim kişiniz ürünle nasıl etkileşim kurduğunuzu takip edebilir.

Aşağıdaki ekran paylaşma düğmesine tıklayın

CİHAZ GEREKSİNİMLERİ

Bilgisayar

Teste katılmak için bir uygulama indirmenize gerek yok. Whereby bağlantısına tıklamanız yeterlidir. Bu sayede eski işletim sistemlerini de destekler, böylece bilgisayarınız çoğu durumda gereksinimleri karşılamalıdır:

Windows : Windows 7 ve üzeri

Mac : MacOS 10.10 ve üzeri

Linux : Herhangi bir x64 tabanlı sistem

Akıllı telefon / tablet

iOS cihazlar: “Whereby – Video Meetings”, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamayı yükler kurmaz, iletişim kişinizle sohbet odasındaki uygulamaya yönlendirilmek için onay e-postasındaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Android: Bir uygulamayı indirmenize gerek yok. Onay e-postasındaki bağlantıyı Google Chrome tarayıcısıyla açabilirsiniz.

Desteklenen tarayıcılar

11858 teknik destek

Google Chrome, Firefox ve Opera ile çalışır. Her tarayıcının en son iki sürümü desteklenmektedir. Dikkat: Safari ile çalışmaz! Chrome veya Opera’nın en son sürümüne sahip değilseniz, ekran paylaşma uzantısını yüklemeniz gerekebilir. Bu durumda sistem, bağlantıyı açar açmaz otomatik olarak bunu yapmanızı ister.

 

11858 teknik destek