11858 teknik destek

Çevrimiçi Özel Ders, okul kapanışlarının ortasında ve kendilerini tesadüfen evde eğitim gören ebeveynler için bir umut ışığıdır. COVID-19 genç yaşamları alt üst etti, ancak salgın zamanlarında e-Öğrenim milyonlarca aileye umut veriyor.

E-Öğrenim: COVID-19 Sırasında Bir Umut Işığı

COVID-19, WHO tarafından bir salgın ilan edildi ve o zamandan beri pandemİ hüküm sürüyor. Sadece tek bir mikroskobik varlık dünyayı durdurdu ve hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Dünya çapında okulların kapanmasıyla, eğitim hakkını bile tehdit etti, ancak diğer tüm büyük krizler gibi, çevrimiçi derslerde keskin bir artış görüyor. Tıpkı Soğuk Savaş’ın silahlanma yarışına yol açması gibi, EdTech şirketleri de çevrimiçi eğitime olan talep ülkeler arasında artarken bir artış görüyor.

Çok fazla kafa karışıklığı da ortaya çıktı ve ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen bir virüs şimdi dünyayı etkisi altına aldı. İtalya, İspanya gibi dünya genelinde artan sayılar ve şimdi ABD yeni koronavirüsün merkez üssü haline geldiğine göre, kesinlikle üzücü. Sonuç 120’den fazla ülkede okulların kapatılması oldu! Eğitim alanındaki bozulma bile mevcut senaryoda benzersizdir.

Herkesin sosyal mesafeyi takip etmeye zorlandığı ve el yıkamanın norm haline geldiği COVID-19 krizinin bu belirsiz zamanlarında, çevrimiçi eğitim öğrenciler için tek umut ışığı ve bir yaşam biçimi gibi görünüyor. E-Öğrenim, bir endüstri olarak yardım sunuyor ve okullar, üniversiteler ve kampüsler dünya çapında kapatıldığından haklı olarak bir ihtiyaç.

Coronavirüs Krizi Sırasında Çevrimiçi Eğitim Platformları Nasıl Hızlandı?

Koronavirüs krizi sırasında dünya durma noktasına gelse de, teknolojinin böyle bir zamanda bir nimet olduğunu kanıtladı. Artık her şey kapanıyor ve her gün enfeksiyon vakalarında katlanarak artışa şahit oluyoruz, çevrimiçi eğitim platformları öğrenme sağlamak için hızlandı.

11858 teknik destek

Çocuklar arasında bildirilen vaka sayısı az olsa da çocuklar bu pandeminin gizli mağdurları olarak görülüyor. Okullar, kolejler vb. gibi normal eğitim araçları kapalı kaldığından, uzmanlar sağlıkları üzerinde kısa ve uzun vadeli etkiler olacağından endişe duyuyorlar. Çevrimiçi eğitim, genç akademisyenler için gerçekten bir yaşam çizgisi görevi görürken, ebeveynleri ve bakıcıları işlerini ve geçim kaynaklarını kaybetme riskiyle karşı karşıyadır.

Bazı eLearning girişimleri, birçok ülkenin öğrencilerine ücretsiz yardım sunmuştur. Öte yandan, birkaç çevrimiçi eğitim platformu, kendilerini yanlışlıkla evde eğitim gören ebeveynler olarak bulan ebeveynlerin gelişmesine izin veriyor. Diğer eğitim platformları, öğrencileri ücretsiz kaynaklara yönlendiriyor ve böyle bir zamanda öğrenme gerçekten tehdit altında olduğunda hızlanıyor.

Radyo, televizyon veya çevrimiçi dersler yoluyla alternatif öğrenmeyi savunuyor çünkü çocuğun ruh sağlığının tehlikede olduğundan korkuyor. Doğa kontrol ve denge sağlarken ve gerçekten de doğal seçilimin güçleri işin başındayken, çevrimiçi bir öğretmen Noel Baba gibidir, bir öğrenciyi neşelendirir ve biraz normallik hissi verir. Çevrimiçi öğretmenler, koruyucu melekler gibi davranıyor. Bazıları, sosyal sorumluluk duygusu üzerilerine alarak daha fazla ders vermeye çabalıyorlar.

11858 teknik destek

Dünya şaşkına dönmüş ve felç olmuş gibi görünse de, bir işletme gelişti ve bugün kazanç elde ediyor olarak çevrimiçi eğitim. Öğrencilerin bu zorlu zamanlarda başa çıkmalarına yardımcı olduğuna dair bir şüphe gölgesi yoktur. Çünkü bir öğrenci, sanal bir sınıfa girebilir ve uygun bir zamanda canlı bir beyaz tahta çalışma seansına katılabilir. 7/24 erişilebilen bir çevrimiçi öğretmene erişilebilirlik ile uzaktan öğrenme, bir öğrencinin karşılaşabileceği tüm zorlukları ortadan kaldırdı.

Sınıflar çevrimiçi hale geldikçe ve öğrenciler arkadaşlarıyla şahsen sohbet etmeyi özledikçe, COVID-19 savaşçıları olarak ortaya çıkma şansları var. Çevrimiçi öğrenerek gücü açığa çıkarabilirler ve bir gün STEM çalışmaları (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) almaya devam edebilirler. Bu tür virüsleri ortadan kaldırmak, biyolojik çeşitliliğe ve vahşi yaşamın korunmasına saygı duymak için virolojiyi ele almayı umabilirler.

Tam Yol İleri

Bilgi güçtür ve farkındalığın yayılması, sıkıntılı zamanlarda anahtardır. Bugün çevrimiçi eğitim, ebeveynlerin tüm dikkatlerini çocuklarına vermelerine ve öğrenmelerinin zarar görmemesi için bir öğretmenle işbirliği yapmalarına yardımcı oluyor. Normal eğitim aksamış gibi görünse de, öğrenciler bunu içinde bulundukları ve üstesinden gelebilecekleri farklı bir durum olarak görmelidir. Çevrimiçi eğitim bir cankurtaran sandalıdır çünkü öğrenme durma noktasına gelmez – durum ilerideki zamanlarda ne kadar vahim olmaya devam ederse etsin.

11858 teknik destek

Çevrimiçi öğrenmenin dünya çapında pek çok kişi için bir destek sistemi haline geldiği bu tür zamanlarda, aynı zamanda ailelerin stres ve kaygı ile mücadele etmesine yardımcı oluyor. Kişi ev sınırları içinde sığınmaya zorlanırken ve bir tür aydınlanma yaşanabilirken, bu savaşta gerçekten öne çıkan şey, hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin sürekli olarak gelişmeleri ve kazananlar olarak ortaya çıkmaları gerektiğidir.

11858 teknik destek